Otomobillerin içindeki tüm noktaların eksiksiz olarak temizlenmesi ve steril olması gerekmektedir. Winplus Care Care & Detailing’de yaptıracağınız detaylı iç temizlik uygulamasıyla; koltuklarınız, tavan, taban halılarınız, kapı içleri, hava kanalları, bagaj başta olmak üzere aracınızın tüm noktaları en ince ayrıntısına kadar temizlenmesi sağlar.
Kullanılan ürünlerin temizleme gücünden çok daha önemli olan ürünlerin kanserojen madde içermeyen, insan sağlığına zarar vermeyen ürünler olmasıdır. Detaylı iç temizlik uygulamasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta budur. Mikropların üremesine olanak tanıyan noktaların temizliği de büyük önem taşımaktadır. Halıların altında kalan yemek artıkları bakteri oluşturmaya devam edeceği için araç içinde hedeflenen temizlik sağlanamayacaktır. Klima kanallarının temizliği detaylı iç temizliğe mutlaka ilave edilmelidir.
Detaylı iç temizlik uygulaması ile üst düzeyde bir temizlik elde etmek mümkün olsa da var olan mikropların yok edilmesi için farklı dezenfektanların da kullanılması gerekmektedir. Özellikle bakterilerin tamamen ortadan kaldırılması için sadece temizleme işlemi yetmeyebilir. Doğada bilinen en güçlü dezenfektan Ozon’un detaylı iç temizlik uygulaması sonrasında araç içinde kullanılması ile birlikte hem temizlik hem de dezenfeksiyon elde etmek mümkündür.
Araçların dış yüzeylerinin korunması amacıyla uygulanan bir temizlik sistemidir. Dış yıkama, reçine temizliği ve kılcal çiziklerin ortadan kaldırılmasından sonra hareler giderilir. Yüzeye uygulanan cila ve koruma işlemleri ile aracın dış tehlikelere karşı korunması sağlanır. Hava kirliliği, asit yağmuru, güneşin zararlı UV ışınları, toz zerrecikleri, ziftler, kuş pisliği, ağaç reçineleri, bilinçsiz fırça ile yıkamalar, kalitesiz oto şampuanları ve tuzlu çamurlar aracınızın boyasında parlaklık kaybına, tabakanın zayıflamasına, kılcal çiziklerin oluşmasına ve paslanmalara neden olur. Bu uygulama ile aracınızın boyası ilk günkü parlaklığına getirilir, daha sonra Ultra Boya Koruma (Teflon) Sistemi uygulanır. Böylelikle sağlanmış olan bu parlaklık sürekli koruma altına alınmış olur.