Neden Butik İşletmeler ?

Neden Butik İşletmeler ?

Butik işletmeler genel itibari ile ürün kalitesi yüksek, işinde uzman kişiler tarafından işletilen mekanlardır. Yapılan işlemlerde aracınızın boyasına, içinde kumaşınızın veya deri akşamların dokusuna en uygun ve kaliteli ürünler kullanılarak “ zaman + kazanç “ ikinci planda bırakılan özel yerlerdir.

Butik bir işletmede öncelikle yapılan işlemler sizlere detaylı bir şekilde anlatılır. İşletme uzmanlaştığı konularda size hizmet sunar, genel itibariyle mekanik bakımlar hariç her işinizi yaptırabileceğiniz yerlerdir.

Bir butik işletmeye aracınızı getirdiğinizde karşılaşacağınız sahne genelde boş bir uygulama alanı ve tek yada iki kişilik bir kadrodur. Bu demek değildir ki bu işletme iş yapmıyor aksine sizin burayı tercih etmeniz için en önemli etken işte budur. Çünkü bu tarz mekanlar genelde randevu usulü çalışan ve sadece size hizmet vermeyi hedefleyen yerlerdir. Size işleminiz için verilen sürede sadece aracınızın yer alacağı küçük projeler ile ilerleyen uzmanlar aracınıza da yapılacak uygulamaya odaklanarak sizi memnun etmek için gereken her şeyi yapacaklardır ve en iyi sonucu alana kadar bu uygulama devam edecektir.

Detaycı olarak adlandırdığımız meslektaşlarım adlarına yakışır şekilde siz değerli müşterilerimize her zaman en iyiyi sunmak için butik işletmelerde hizmet vermeye devam edeceklerdir. Fiyat konusunda bu tarz yerler piyasaya göre bir tık daha pahalı gibi görünse de yapılan hiçbir işlem göz boyamak yada üstünü örtmek için yapılmadığından fiyat-performans karşılaştırması yapıldığında aslında çokta pahalı olmadığını çok rahat gözlemleyebilirsiniz.

Blog yazılarımda sizlere merak ettiğiniz konular hakkında bilgi ve sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım ve kendin yap bölümünde kısa bilgilerle aracı ile ilgilenmeyi ve vakit geçirmeyi seven müşterilerimiz için püf noktaları paylaşmaya devam edeceğim.

Bu Hafta Kendin Yap Bölümünde: Camlarınızdaki Buğuyu Nasıl Giderirsiniz ?

Camlarınızda oluşan buğu çoğu zaman camlarınızın temiz olmayışı (üzerinde yabancı kimyasallar kaldığından) yada temizliğinde kullanılan ürünlerin yanlışlığından kaynaklanabilir. Eski model araçlardaki camların ısı izolasyonu yada yapısı da buğulanma sebepleri olabilir.

  1. Yöntem ; Buğu önleyici ürünler uygulatmak
  2. Yöntem ; Araç içinde bir kılıf içinde kedi kumu bulundurmak
  3. Yöntem ; Camlarınızı cam sil gibi basit bir ürünle iyice sildikten ve temizledikten sonra tıraş köpüğünü ( herhangi bir marka ) önce camınıza yaymak ve tamamen yüzeyde kaybolana kadar bir bez ile silmek

Not ; Merak ettiğiniz ve bir blog oluşturulmasını istediğiniz konular için hakan@solarkun.com adresine mail atabilirsiniz.

 

Hakan KARAKAŞ

Winplus Car Care & Detailing

Car Detailing Manager

Cevap yaz