Cam Filmi Uygulaması

Winplus Care Care & Detailing cam filmi uygulama merkezimizde istediğiniz özelliğe sahip cam filmlerini bulabilirsiniz.

Aracınıza ve size sağlık, konfor, estetik, güvenlik sağlamasının yanı sıra Cam filmi uygulamaları yaygın olarak bilinenin aksine, çeşitli özellikteki cam filmleri sayesinde aracınıza yaptırabileceğiniz belki de en faydalı ve aynı şekilde fayda/maliyet oranı en iyi olan aksesuarlardan biri olarak karşınıza çıkar.

Cam filmleri; yolcuları ve aracın iç aksesuarlarını güneşin kanserojen UV ışınlarından koruyacak şekilde üretilmiştir. Cam filmi uygulaması UV ışınlarını %99 oranında bloke ederken, aracın içine giren ısıyı da renk tonuna göre %05 ila %80 (Yüzde oranı arttıkça film tonu açığa doğru gider) aralığında izole eder.

Bu özellikleriyle cam filmi özellikle UV ışınlarına karşı ciltleri çok daha hassas olan bebekler ve bütün yolcular için önemli bir sağlık önlemi olmakla birlikte, sağladığı ısı yalıtımı ile özellikle sıcak günlerde sürüş konforunu ciddi şekilde arttırmaktadır. Aracın içine ulaşan güneş ısısı cam filmi sayesinde azaldığı için aynı zamanda kabinin içinin iklimlendirilmesi de kolaylaşmakta ve klimanın verimliliği de artmaktadır.

Uygulamakta olduğumuz cam filmleri dayanıklı yapıları sayesinde bir pasif güvenlik önlemi olarak da işlevsellik sağlamaktadır. Cam filmleri olası bir kaza halinde camları tek parça halinde tutarak yolcu kabinine doğru patlamalarını engeller, yolcuların bu nedenle yaralanma ihtimallerini minimize ederler. Aynı şekilde cam filmleri olası bir kapkaç veya hırsızlık girişimi esnasında da cama sağladıkları ekstra direnç sayesinde aracın içerisine ulaşılmasını güçleştirirler.

 

cam filmi

Son olarak cam filmlerinin araçların dış görünüşüne çok büyük estetik katkı sağladıkları da genel kabul görmüş bir kanıdır. Herhangi bir aracın fabrika kataloğunu incelediğinizde çok büyük ihtimalle aracın camlarının karartılmış olarak resmedildiğini göreceksiniz. Hem estetik, hem de mahremiyet anlamında uygulatmak istediğiniz cam filmini herhangi bir kalite farkı olmadan farklı ton seçenekleri arasından zevkinize göre seçebilirsiniz.

Cam filmleri de bir çok ürün gibi çok farklı kalitelerde sunulabilir. Kalitesiz cam filmleri kısa süre içinde solma, renk değiştirme gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olması yanında çok ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getirir. Kalitesiz malzemeden üretilen (çoğunluğu uzak doğu üretim) cam filmlerinin yapışkanlarının içeriği sağlığa zararlı olabilir. Otomobilin iç kısmında ve her an güneş ışınlarına maruz kalan bu yapışkanlar otomobilin içindeki kişilerin sağlığını ciddi şekilde tehdit etmektedir. Bu nedenle uygulamaların mutlaka kalitesi bilinen, güvenilir marka ürünler ile yapılması gerekmektedir.

Uygulama yapan kişinin ustalığı, uygulama yapılan alanın steril olması ve kullanılan malzemelerin kaliteli bir montaj sağlıyor olması da dikkat edilmesi gereken diğer noktalardır. Cam filmi uygulaması sonrasında camın 3 gün boyunca açılmaması henüz yapışma aşamasında olan camın fitil bölgelerinden yıpranmaması adına büyük önem taşımaktadır.